user_mobilelogo

Střecha

Střechyje jedna z nejdůležitějších součástí každé stavby, a zvolený střešní systém střechy je základním kamenem pro dlouhou životnost celé stavby.
Střecha je v podstatě stavební konstrukce která chrání vnitřní prostředí. Střecha je vystavená přímému působení atmosférických vlivů, proto je o střechu třeba pečovat, tak aby nám stavba dlouho vydržela.
Střecha se nenechá ošidit (levnější materiál, neodborná instalace hydroizolace, nevhodná krytina). Pokud střechu ošidíme opravy střechy budou častější, což se na první pohled při stavbě může vypadat jako úspora – výsledné náklady na provoz střechy však budou mnohonásobně vyšší.

Rozdělení střech - střešních konstrukcí

Střecha je definována jako konstrukce nad posledním podlažím stavebního objektu. Skládá se z nosné střešní konstrukce a ze střešního pláště. Nosnou střešní konstrukcí střechy se rozumí část střechy, přenášející zatížení od střešního pláště, vody, sněhu, větru, provozu apod. do ostatních nosných částí objektů a může plnit i funkci nosné vrstvy střešního pláště.
Střešní plášť je charakterizován jako část střechy bez nosné střešní konstrukce, chránící objekt před vnějšími vlivy a zabezpečující požadovaný stav vnitřního prostředí.

Podle sklonu a tvaru střechy definuje tyto typy střechy:

  • plochá střecha - střecha se sklonem krytiny v rozměrech 0° - 10°
  • šikmá střecha - střecha se sklonem krytiny v rozmezí 10° - 45°
  • strmá střecha - střecha se sklonem krytiny větší než 45°
  • zalomená střecha - střecha, jejichž plocha (mezi hřebenem a okapem, popř. úžlabím) je vytvořena více rovinnými plochami různých sklonů
  • zakřivená střecha - střecha, vytvořená zakřivenými plochami
  • pochůzná střecha - plochá střecha, která je určena k trvalému využívání provozem (např. pro účely rekreační, tělovýchovné, parkovací, přistávací apod.)
  • nepochůzná střecha - střecha, která není určena k provozu (přístup na ni z důvodu oprav nebo kontroly je možný buď bez úprav, nebo s úpravami, která zamezí poškození krytiny)

Nechte si poradit se střechou od školených odborníků naší firmy.

Střecha je základ nejdůležitějších prvků kvalitní a trvanlivé stavby.

Ve střechách se za naše dlouhá léta praxe opravdu vyznáme, proto je naše střecha zárukou dlouhé životnosti stavby a můžete se na ni spolehnout za každého počasí.

Kontaktujte nás na telefonu +420 777 210 100 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my Vám nabídneme vhodné řešení, termín a nezávaznou kalkulaci…

Galerie: Vybrané reference

ZAUJALA VÁS NAŠE NABÍDKA?

Střechy Aifel

aifelstrechy.cz

 

 

Kontaktní informace

Web: Aifelstrechy.cz

Adresa: Haratice 151, Plavy, 468 46

Telefon: +420 777 210 100

Email: michalpicek.aifel@centrum.cz